Успехи на тенис клуб „Изида” на турнири в Турция, Сърбия, Русе и Добрич

13.05.2024 г. 10:52:11 ч.
/
Даниъл Спасов от тенис клуб „Изида” завърши на трето място на сингъл при юношите до 18 години на турнира от категория J60 на ITF в Истанбул (Турция). Той отстъпи на полуфиналите с 0:6, 5:7 на №4 в схемата Каан Косанер от Турция. Преди този мач Спасов постигна три поредни победи при само един загубен сет, като победата във втория му мач беше срещу поставения под №1 в схемата - след като изоставаше с 6/1 и 3/0, Дани успя да направи невероятен обрат.

На държавен турнир до 16 години в Русе Ивелина Христова от ТК „Изида” – Добрич спечели надпреварата в двойковия турнир с партньорка Рада Колева от ТК „Супер Спорт” – Варна. На финала те се наложиха над Ренета Дженкова (ТК „Добротица” - Добрич) и Александра Момчилова (ТК „Каратанчева”). В надпреварата по единично Ивелина спечели 3-то място. При момчетата „Изида” имаше двама представители - Дейвид Илиев и Николай Рачев. Дейвид Илиев спечели 3-то място на единично, след като на ¼-финалите елеминира поставения под номер 1 Марин Абаджиев.

На ITF турнир за жени с награден фонд 15 000 долара в Куршумлийска Баня в Сърбия Лидия Енчева достигна до ¼-финалите, след като премина успешно квалификациите, а след това в основната схема записа 2 победи. На ¼-финалите Лидия загуби  в 2/1 сета от първата поставена Димитра Павлоу, която е 433-та в WTA световна ранглиста. В турнира взеха участие и още две състезателки на „Изида” - Беатрис Спасова и Дария Великова, които победиха в първия кръг в квалификациите, но загубиха във втория.

През уикенда на кортовете на ТК Изида се проведе турнир от румънската верига за любители Sportya.
Победители в различните нива станаха:
4-то ниво - финалът е днес от 20:00, финалисти са Димитър Матеев и Пресиян Тодоров от „Изида”