Успешно премина състезанието по мотокрос в Добрич (ВИДЕО)

Добрич бе домакин на третия кръг от ATV/MX шампионата на България, организиран от Българската федерация по мотоциклетизъм
23.09.2024 г. 15:54:56 ч.
/
Добрич бе домакин на третия кръг от ATV/MX шампионата на България, организиран от Българската федерация по мотоциклетизъм. Състезанието се проведе през уикенда на новоизграденото трасе към мотополигон „Добруджа MX”, който се намира в непосредствена близост до т.нар. гонки.

Близо 100 участници от страната мериха сили в отделните класове. Сред тях бяха МХ 1 и МХ 2, които са професионалисти.
Доволни сме от себе си и от самото състезание, сподели за медийна група „Добруджа“ Николай Петров, председател на "Фактори рейсинг" 76 - домакин и организатор на състезанията.

Надявам се следващата година да бъде още по-добре като инфраструктура и трасе. Ще го увеличим с 300 метра. Надяваме се тогава да имаме и още по-голяма публика. Състезанието беше невероятно. Получи се едно голямо шоу за публиката. Надявам се, че зрителите са останали доволни от това, което са видели, каза Петров. Той разкри, че за следващата година са планирани още едно или две събития от подобен род в Добрич.

Николай Петров спечели второ място в една от категориите, като призна, че му е било малко трудно да съчетае ролите на водещ и състезател.
Победител при мотоциклетите в клас МX 2 стана 20-годишният Пенко Пенев от гр. Нова Загора.

Хареса ми трасето. Доволен съм от представянето си, каза Пенев, според когото организацията е била на ниво.

Нямам много време за подготовка, но резултатите са налице, сподели Николай Тодоров, носител на второ място в клас АТV Pro.

В категория MX1 на първо място завърши Веселин Маринов, а клас MX2 - Пенко Пенев. В група А на категорията ATV MINI JUNIOR първи е Филип Кашов, а в група Б на същата категория победител е Владиян Цветков.

В клас MX ATV PRO първи се класира Мартин Милев. Клас MX65 победител стана Кристиан Бончев.

В категория X CROSS EXPERT първи завърши Стойко Калудов, а в категория X CROSS HOBBY класирането води Иван Милев.

В клас MX85 победител е Борис Митов, а в последния клас MX50 на първо място е Калчо Димов.