Начало >Добруджа >Общество

Утре награждават победителите от Ученическите игри в Добрич

29.04.2026 г. 09:42:28 ч.
/
Утре награждават победителите от Ученическите игри в Добрич
На 30 април от 15:00 ч. в Голямата заседателна зала на Община град Добрич ще се състои церемония по награждаване на призьорите от общинския етап на Ученическите игри за учебната година. С купи ще бъдат отличени класираните на първо, второ и трето място, а специални награди ще получат и шампионите в комплексното класиране по възрастови групи.

В най-масовата спортна проява, организирана от Община град Добрич и СК „Училищен спорт, туризъм и младежки дейности – Добруджа“, участие взеха 164 отбора с общо 1343 ученици. Те премериха сили в осем вида спорт – тенис на маса, шахмат, бадминтон, лека атлетика, баскетбол, волейбол, хандбал и футбол 7.

Събитието ще се проведе в присъствието на директори на училища, учители по физическо възпитание и спорт и капитани на отборите. Целта е да се отдаде заслужено признание на усилията и постиженията на учениците, както и да се подчертае значението на спорта за изграждането на дисциплина и отговорност.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 22 юни
Времето на 22 юни
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Вестник ГЛАС: Образование – минало и бъдеще
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Общински съвет - Добрич ще заседава на 30 юни
Днес настъпва астрономическото лято
Днес настъпва астрономическото лято



Яндекс.Метрика