В Австралия цигарите поскъпват до $45 за кутия

05.05.2016 г. 10:22:56 ч.
/
В Австралия цигарите поскъпват до $45 за кутия
Да бъдеш пушач в Австралия скоро ще бъде наистина скъпо. Правителството на страната прие увеличение на цената на тютюневите продукти с по 12.5% на година. Така пред 2020 година цигарите на континента ще струват с 69% повече отсега или средно по 45 долара за кутия, информира британският вестник "Гардиън". Австралийското правителство следва препоръките на Световната здравна организация акцизът върху цигарите да представлява 70% от цената на кутия. Тази мярка ще намали пушачите, като същевременно ще увеличи приходите в хазната.  „Нетният ефект от мерките ще донесат 4.7 милиарда долара повече през следващите 4 години”, коментира финансовият министър на страната Скот Морисън. Според анализите на правителството в периода от 1993 до 2013 година пушачите в страната са намалели в следствие на предприетите мерки с 10%, като в момента 15% от австралийците са пушачи.
Снимка:nicofree.bg
Източник:money.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика