Начало >Добруджа >Общество

В цветно и красиво преобразиха детското отделение свободните артисти в Добрич (ВИДЕО)

15.03.2021 г. 11:56:32 ч.
/
В цветно и красиво преобразиха детското отделение свободните артисти в Добрич (ВИДЕО)
Членовете на Сдружение за свободно изкуство – Добрич изрисуваха през почивните дни коридора на детското отделение в МБАЛ – Добрич с красиви, шарени рисунки. На стените са изобразени любимите на децата професии – футболист, космонавт, музикант, певица и др. Идеята на артистите веднага е била одобрена от ръководството на болницата, а спонсори са осигурили необходимите материали.

„Искаме тези рисунки да създават усмивки. Забелязвам, че когато дете, излезе разревано от стаята си, виждайки ги, спира да плаче“, сподели за медийна група „Добруджа“ художникът Радослав Рудачев, който е председател на Сдружение за свободно изкуство - Добрич.

Това е втората реализирана от организацията инициатива, след като за Трети март на една от алеите, водещи към паметника на хан Аспарух, бяха изрисувани револверът и камата на Васил Левски върху библията. Следващата планирана изява на сдружението ще бъде в ОУ „Хан Аспарух“ – портрет на основателя на българската държава върху една от стените. Подобни акции ще се проведат и в други учебни заведения в Добрич. През лятото пък е предвидено да се организира национален пленер и в нашия град да се съберат художници от цялата страна.

Сдружението за свободно изкуство бе регистрирано на първи март от седем артисти от Добрич - художникът Радослав Рудачев, трима татуисти и графити артисти - Енчо Иванов, Красен Димитров и Костадин Георгиев; Христо Русев – фотограф и оператор; Калоян Митев – танцьор и брейк инструктор; Ивайло Донков – диджей. Към тях вече се присъединиха архитект Преслав Димитров, Елена Дашева – фотограф и Димитър Дашев – музикант.

Организацията е отворена за още нови членове – артисти от всички сфери на изкуството, които искат да оставят нещо на бъдещите поколения и искат Добрич да бъде по-красиво и цветно място, обясни Радослав Рудачев.

Репортаж на Димитър Узунов и Петър Петров

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Водните аварии в област Добрич днес
Водните аварии в област Добрич днес
Компенсации от 49,61 лв./MWh за битовите клиенти на Енерго-Про за юли, обяви КЕВР
Компенсации от 49,61 лв./MWh за битовите клиенти на Енерго-Про за юли, обяви КЕВР
КЗК започна предварително проучване на пазара на слънчогледово олио
КЗК започна предварително проучване на пазара на слънчогледово олио
Кметът на Добрич: Центърът, пазарът и индустриалният парк са трите лъча до края на мандата (ВИДЕО)
Кметът на Добрич: Центърът, пазарът и индустриалният парк са трите лъча до края на мандата (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика