Начало >Добруджа >Общество

В Областната пощенска станция отбелязаха 1-ви Юни

31.05.2019 г. 15:27:02 ч.
/ ИА Добруджа
В Областната пощенска станция отбелязаха 1-ви Юни
ОПС отбеляза международния ден на детето с прием на ученици от ОУ „Христо Смирненски”. Колекция от писма, юбилейни пликове, марки, документални свидетелства запозна посетителите с историята на пощите. На специално оборудвано работно място желаещите упражниха професия „пощенски служител”, след което  бяха запознати с видовете услуги извършвани в „Български пощи”. Интерес предизвикаха международните кореспондентски услуги с възможността за разширяване на приятелските връзки чрез изпращане на оригинални картички и вълнуващи послания в цял свят. „В учебната програма на петокласниците е заложено оформянето на писмо и днес учениците могат да получат нагледен урок”, сподели класната им ръководителка.
Като част от онаследените традиции от времето на гълъбовата поща пощальони раздадоха папируси-поздравления по повод празника, от името Ръководителя на Областната пощенска станция – инж. Светослав Гочев.
Празникът завърши с лека почерпка.
Източник:ИА ДОБРУДЖА

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика