Начало >Добруджа >Регионални

В община Генерал Тошево почистват общинската пътна мрежа

04.05.2017 г. 15:19:26 ч.
/
В община Генерал Тошево почистват общинската пътна мрежа
Вече 10 дни в община Генерал Тошево продължава почистването на общинската пътна мрежа от клони и храсти, които ограничават видимостта за пътуващите. Почистването се извършва от пътно-строителна фирма, избрана чрез процедура по ЗОП, която разполага със специализирана техника за извършване на подобен род дейности – професионални инструменти за резитба и косене, товарни камиони, подемни машини и багери.
В момента две работни групи чистят отсечките Дъбовик – Пчеларово и Росен – Краище. Преди това от висока тревна растителност и клони се почистиха отклоненията от път III  296 (Ген. Тошево – Каварна) за Средина, от път III 9701 (Добрич – Сърнено) за с. Калина и Росица – Лозница. Очаква се работата на фирмата – изпълнител да продължи около месец, след което ще започнат и предвидените в Бюджет 2017 частични рехабилитации по общинската пътна инфраструктура.
Последната акция по почистване на общинските пътища беше през последния месец на 2016 година, когато пътят между селата Пчеларово и Царевец бе почистен, така че да не създава предпоставки за големи снегонавявания. 
Източник:Община Ген.Тошево

Коментирайте
Подобни новини
Балчик ще бъде домакин на кукерски празник
Балчик ще бъде домакин на кукерски празник
Приключи работата по блок  „Калина“ в Тервел
Приключи работата по блок „Калина“ в Тервел
Златна сватба: Три двойки в Шабла отново ще си кажат „да“ в седмицата на брака (ВИДЕО)
Златна сватба: Три двойки в Шабла отново ще си кажат „да“ в седмицата на брака (ВИДЕО)
Мартин Демирев събра в книга родовите истории на Шабла (ВИДЕО)
Мартин Демирев събра в книга родовите истории на Шабла (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика