В рибата и мидите в България няма токсини над нормата, твърди проучване

26.12.2016 г. 16:23:23 ч.
/ ИА Добруджа
В рибата и мидите в България няма токсини над нормата, твърди проучване
В рибите и мидите в Черно море няма токсични елементи над нормата, като същото важи и за сладководните риби, показва едногодишно проучване, проведено от Министерството на околната среда и водите, съобщи БНТ. Мониторингът е обхванал Черно море, Варненското и Бургаското езеро, река Дунав и язовир "Мандра".
Изследвани са най-разпространените местни видове риба. Сред тях са кефала, каята, цацата, сафрида, чернокопа, хамсията и заргана в Черно море, както и мидите. От сладководните са изследвани каракуда, платика, бабушка, шаран, таранка, сом, скобар, моруна и бяла риба.
Най-високо съдържание на токсини има в мидите, по-малко – в черноморската риба, а най-чиста е сладководната риба от изследваните водоеми. Всички едногодишни анализи показват обаче, че те са под регламентираните стойности за ЕС и консумацията им не носи опасности за човешкото здраве.
Снимка:www.dnevnik.bg
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
ГИТ спря 209 опасни работни места в строителството
ГИТ спря 209 опасни работни места в строителството



Яндекс.Метрика