В САЩ има десетки жертви заради огромна буря

24.01.2016 г. 08:47:48 ч.
/ ИА Добруджа
В САЩ има десетки жертви заради огромна буря
В САЩ жертвите  на снежната вихрушка „Джонас“ вече станаха 17, а вицепрезидентът Джо Байдън е втория държавник, който заради нея не може да се прибере у дома. По-рано бе съобщавано за 11 загинали. Жертвите са дадени в 5 щата в източните части на страната.
Кметът на Ню Йорк Бил ди Блазио потвърди смъртта на трима души, докато ринали сняг. Властите на щата Северна Каролина съобщиха за 6 загинали при пътни катастрофи. По двама загинали има в щатите Вирджиния и Кентъки, а един човек е умрял в щата Мериленд. За останалите трима подробностите се уточняват.
Заради силния снеговалеж в столицата самолетът на вицепрезидента Джо Байдън бе пренасочен към Маями, южният щат Флорида, съобщи прес службата на Белия дом. Байдън се връщаше от Европа, където посети Париж и Световния икономически форум в Давос, Швейцария. Според официалните лица Байдън и съпругата му Джил ще отлетят за Вашингтон, „веднага що позволи времето“. По-рано същото се случи и с военния министър Аштън Картър, който се връщаше също от визити в Париж и Давос. Неговият самолет също бе пренасочен във въздуха към Флорида, но във военна база в Тампа.
Източник:Ройтерс

Коментирайте
Подобни новини
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Два влака се сблъскаха северно от Лондон
Два влака се сблъскаха северно от Лондон



Яндекс.Метрика