Начало >Добруджа >Регионални

Валентин Димитров: Моят приоритет е да работя за хората на Община Генерал Тошево (ВИДЕО)

31.10.2023 г. 15:24:59 ч.
/
Валентин Димитров: Моят приоритет е да работя за хората на Община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Моят приоритет е да работя за хората на Община Генерал Тошево и да защитавам техния интерес. Това заяви новият стар кмет на Община Генерал Тошево Валентин Димитров. В неделя той бе преизбран на първи тур с 63,95%. Това ще бъде негов трети мандат начело на Община Генерал Тошево. Освен кметското място, БСП спечели и мнозинство в Общинския съвет и ще има 11 съветници от общо 17 в местния парламент на Генерал Тошево.

„Благодаря за оказаната подкрепа и за този кредит на доверие за още 4 години. Сигурен съм, че аз и моят екип ще оправдаем доверието. Много е важна подкрепата на Общинския съвет. Без нея един кмет няма как да реализира своите добри намерения. Тази подкрепа, която получихме от хората на изборите, е за свършената работа през последните 8 години. И двата мандата ежедневно получавах от хората подкрепа, критика, предложения. Най-хубавите неща, които направихме, са благодарение на ежедневния ми диалог с хората. Ние, с Общинския съвет, просто реализирахме най-добрите им предложения“, сподели Валентин Димитров.

Най-големият инфраструктурен проект, заложен за следващия мандат, е водния цикъл на град Генерал Тошево. Средствата за този голям инвестиционен проект са осигурени от Плана за възстановяване и устойчивост, и възлизат на 28 850 000 лв. В рамките на водния цикъл ще бъде доизградена цялата канализация на града; ще бъдат подменени 15 км. водопровод в града, включително и в квартал „Пастир“; ще бъде извършена рехабилитация и доизграждане на пречиствателната станция.

Валентин Димитров е категоричен, че докато е кмет, няма да допусне добив на газ на територията на Община Генерал Тошево, защото хората на референдум са се произнесли за това.

Аз съм готов да работя с всеки общински съветник и с всеки един човек, който защитава интереса на хората, а не своя собствен, заяви Валентин Димитров.

Репортаж на Димитър Узунов и Петър Петров

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Информационна среща организира Община Добричка с жителите на три села
Информационна среща организира Община Добричка с жителите на три села
Публично обсъждане на Годишния отчет за изпълнение на бюджета на Община Добричка ще се проведе днес
Публично обсъждане на Годишния отчет за изпълнение на бюджета на Община Добричка ще се проведе днес
Детски хор „Маестро Захари  Медникаров“ с вълнуващ концерт във Фестивала на хвърчилата в Шабла
Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ с вълнуващ концерт във Фестивала на хвърчилата в Шабла
Съборът„Славеи пеят в Пчеларово“ се проведе на 6 септември в добруджанското село
Съборът„Славеи пеят в Пчеларово“ се проведе на 6 септември в добруджанското село



Яндекс.Метрика