Вдигат учителските заплати с 15 процента от 1 септември

07.05.2017 г. 13:58:38 ч.
/
Вдигат учителските заплати с 15 процента от 1 септември
Учителските заплати ще бъдат увеличени с 15 процента от 1 септември. Това обяви министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, цитиран от БНР.
Вълчев коментира в Пловдив, че ведомството щяло да изпълни правителствената програма за двойно увеличение на учителските заплати в края на 4-годишния мандат. 
Вече е ясен и първия му заместник. Това е Таня Михайлова, която е директор на Професионалната гимназия по прецизна техника и оптика "Ломоносов". Нейният ресор ще бъде предучилищно и училищно образование.
Новият министър на образованието обяви още, че ще бъдат премахнати получаваните от общините финансови стимули, които създаваха възможности за откриване на нови учебни заведения.
"Моeто мнение е, че в почти всички общини училищната мрежа е достигнала предела си на оптимизация", коментира Вълчев.
Идната седмица министърът ще обяви на какъв етап е подготовката на оперативната програма "Наука и образование". Красимир Вълчев присъства в Пловдив на откриването на Института за политика.
 
Снимка:БГНЕС
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика