Вече няма да прекъсваме работа заради пенсиониране

24.12.2014 г. 13:18:00 ч.
/ ИА Добруджа
Вече няма да прекъсваме работа заради пенсиониране
Пенсионираме се без да прекъсваме работа нито за ден. Промяната от 1 януари се налага заради решение на Европейският съд, според което изискването да прекратим осигуряването си, за да получим пенсия, нарушава еврозаконодателството, съобщи bTV.
Според сегашните правила, за да подадем документи за пенсия, трябва да прекратим осигуряването си т.е. трябва да спрем да работим, пък било то и за един ден.
Условието затруднява хората, особено тези които работят в чужбина, тъй като им се налага да обясняват на шефа си, че трябва да ги отстрани от работа за един ден и след това пак да ги назначи.
Българка заведе дело срещу страната ни, което стигна до Европейският съд. А той реши, че се нарушава правото на свободно движение на хора, на свободното установяване на фирми и предоставяне на услуги в ЕС.
„Вече няма изискване към никого да си прекратят осигуряването, за да им се отпусне пенсия за осигурителен стаж и възраст, тази отмяна ще влезе в сила от 1 януари 2015г. т.е. след няколко дни", обясни Добринка Бонева от социалното министерство.

Източник:Агенция "КРОСС"

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика