Начало >Добруджа >Регионални

Великденско добруджанско надсвирване отново събра в Генерал Тошево любители на народната музика

13.04.2026 г. 19:39:52 ч.
/
Великденско добруджанско надсвирване отново събра в Генерал Тошево любители на народната музика
На втория ден от Възкресение Христово се проведе традиционното Великденско добруджанско надсвирване. Залата на НЧ „Светлина – 1941“ се изпълни с публика, която се наслади на изпълненията на седем утвърдени оркестри и формации от Добрич и Силистра.

Кметът на Община Генерал Тошево Валентин Димитров откри събитието с поздрав към присъстващите по повод великденските празници и изрази благодарност към участниците за усилията им да съхраняват и предават българския фолклор.

Специална изненада за всички гости бяха изпълненията с гайда на младите таланти Станислав Терзиев, ученик в 1-ви клас и Георги Ковачев, ученик в 7-ми клас. Двамата са възпитаници на музикалната школа на преподавателя Калин Стоянов. 

На сцената се изявиха оркестрите „Извор“, „Лира“, „Фолклорика“, „Добруджански авлиги“, „Клименто Фолк“, „Зорница“ от Добрич и „Еделвайс“ от Силистра, които създадоха празнична атмосфера с пъстри ритми и автентична народна музика.




Коментирайте
Подобни новини
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати
12-ото издание на Националния фестивал на лавандулата е днес в Генерал Тошево
12-ото издание на Националния фестивал на лавандулата е днес в Генерал Тошево
Над 2 500 изпълнители ще се включат днес в събора „Песни и танци от слънчева Добруджа“ край село Дебрене
Над 2 500 изпълнители ще се включат днес в събора „Песни и танци от слънчева Добруджа“ край село Дебрене
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево



Яндекс.Метрика