Великобритания и Ирландия договориха реципрочни права за гражданите си след Брекзит

09.05.2019 г. 11:11:37 ч.
/
Великобритания и Ирландия договориха реципрочни права за гражданите си след Брекзит
Великобритания и Ирландия се договориха техните граждани да имат право да живеят и работят свободно в двете страни на реципрочна основа след Брекзит, предаде "Асошиейтед прес".
Споразумението бе подписано от британското и ирландското правителство вчера. То предвижда запазване на свободната зона за пътуване между двете държави независимо при какви условия Великобритания ще напусне Европейския съюз.
Заради политическата безизходица в Лондон все още не е ясно кога точно ще стане факт Брекзит и при какви условия, отбелязва АП. По презумпция обаче британците ще загубят автоматично правото си да живеят в държавите от ЕС, след като страната им излезе от съюза.
Свободната зона за пътуване съществува, откакто Република Ирландия придобива независимост от Великобритания преди близо един век. Тя предхожда влизането на двете страни в Европейския съюз.
Снимка:briefingsforbrexit.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС



Яндекс.Метрика