Великобритания потвърди, че ще участва в евроизборите

08.05.2019 г. 09:36:35 ч.
/
Великобритания потвърди, че ще участва в евроизборите
Великобритания ще трябва да участва в изборите за Европейски парламент на 23 май, защото няма да успее да одобри сделката за Брекзит преди това, заяви британският първи министър и фактически вицепремиер Дейвид Лидингтън, цитиран от "Франс прес" и "Ройтерс".
Премиерът Тереза Мей се беше ангажирала да анулира тези избори във Великобритания, ако бъде прието споразумение. Според Лидингтън обаче правителството смята, че вече няма достатъчно време парламентът да ратифицира различните текстове, които са необходими за влизането в сила на споразумението преди 23 май.
Мей се надяваше да избегне участие на Великобритания в изборите за европарламент, но до момента преговорите с опозиционната Лейбъристка партия за постигане на споразумение по Брекзит не дават резултат.
"За жалост няма да е възможно да завършим този процес преди датата на изборите за Европейски парламент, така че те ще трябва да се състоят. Ще удвоим усилията си забавянето след това да е възможно най-кратко. В идеалния случай бихме искали да сме в ситуация, при която избраните британски евродепутати изобщо да не заседават в Европейския парламент и да приключим с въпроса преди лятната ваканция", заяви Лидингтън. /БТА
Снимка:images-i.jpimedia.uk
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС



Яндекс.Метрика