Венецуела въведе четиридневна работна седмица, заради недостиг на ток

08.04.2016 г. 08:44:37 ч.
/
Венецуела въведе четиридневна работна седмица, заради недостиг на ток
Президентът на Венецуела Николас Мадуро обяви, че всички петъци в следващите два месеца ще са почивни дни, в опит да се пести енергия, предаде "Ройтерс".
"Ще имаме дълги уикенди", заяви Мадуро в едночасово обръщение по държавната телевизия. Мярката е част от 60-дневен план за борба с недостига на електроенергия.
Тежката суша, съчетана с това, което критиците описват като липса на инвестиции и подръжка на енергийната инфраструктура, нанесоха тежък удар по латиноамериканската страна, където 60% от електричеството идват от водни електроцентрали.
Опозицията в страната определи решението за 4-дневна работна седмица като безотговорно на фона на задълбочаващата се рецесия, недостига на хранителни стоки и лекарства и инфлацията, която вече е трицифрено число.
Мнозина се чудят как по-кратката работна седмица ще се отрази на дейността на училищата, супермаркетите и обществените услуги.
Все още не е ясно дали новата мярка ще засегне само държавните служители или и частния сектор.
Снимка:images.spanish.latinospost.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика