Веселин Нейков: 2022 г. бе много успешна за КПС „Добруджа 2021“ (ВИДЕО)

05.01.2023 г. 17:05:35 ч.
/
Клуб по плувни спортове „Добруджа 2021“ – Добрич се нарежда на престижното 17-то място в общото класиране за миналата година сред 60 плувни клуба в България. Веселин Нейков – един от треньорите в клуба, определи представянето като отлично. Той отбеляза, че клуб „Добруджа 2021“ е сред най-успешните в страната за годината, въпреки че не участва на състезанията за мъже и жени, а само на тези за деца, юноши и девойки. Общо 30 медала спечелиха възпитаниците на Веселин Нейков и Антония Михова на държавните първенства през 2022 г.

Веселин Нейков изрази увереност, че новата година ще бъде още по-успешна за КПС „Добруджа 2021“ и отборът ще бъде още по-напред в комплексното класиране.

Той отбеляза, че силните резултати на добричкото плуване се дължат на добрите условия за подготовка в басейните „Русалка“ и „Изида“ и благодари на Община Добрич и на Младен Матеев за усилията, които полагат за базите.

Веднага след Нова година състезателите на КПС „Добруджа“ отново подновиха тренировки.

„Плуването е спорт, който трябва да се поддържа често – нужни са поне 5 тренировки на седмица. Първото ни състезание за годината ще бъде купа „Шаркс“ от 24 до 26 февруари в Бургас. На тези турнири децата трябва да покрият нормативи за участие в държавните първенства. Затова бързаме да ги вкараме във водата и да подновим сериозните тренировки. Препоръчвам плуването на всички – на децата и на възрастните, защото развива абсолютно хармонично мускулатурата и дава здраве. Плуването е приятен спорт, но и много тежък. Трябват много упорити тренировки, за да държим високо ниво“, заяви Веселин Нейков.