Начало >Добруджа >Общество

Вестник ГЛАС: Талантливите деца на Добруджа

04.04.2021 г. 17:35:46 ч.
/ ИА Добруджа
Вестник ГЛАС: Талантливите деца на Добруджа
Талантливи и надарени деца на Добруджа представяме в новия брой на вестник „Седмичен ГЛАС“.
- За трета поредна година роденият в Добрич композитор Милен Апостолов е номиниран за най-престижното театрално отличие „Икар”. Миналата година той спечели наградата за постижение в кукленото изкуство за музиката в „Меко казано“ от Валери Петров, на Държавен куклен театър – Стара Загора и „Хартиени истории“ на Театър „Корсар“. Тази година е номиниран в категорията „Авторска музика към театрален спектакъл“ за представлението „План Б“. 
- Втори сезон на онлайн поредицата „Art Hero“ подготвя художникът от Добрич Радослав Рудачев. В първите серии той сбъдва детски мечти, изненадвайки децата с изрисувани стени на стаята им, а в следващите ще бъдат изпълнени желанията на дейни и борбени хора от Добрич, които допринасят с дейността си на обществото.
- Една от най-слушаните от началото на седмицата песни от любителите на рапа в България е „Гласът на Балкана“ на DKCH & Twins. В нея трима добричлии – Йордан Петров-Дакича и близначките Елеонора и Петина Живомирови комбинират рап и традиционен български фолклор.
- Прочетох първата си книжка, когато бях на 5 години. Това споделя петокласникът Никола Сашков Колев, който в началото на тази година бе отличен от РБ „Дора Габе“ за читател на 2020 г. Разговаряхме с него по повод 2 април – международен ден на детската книга. „Четенето на книги ми помагаше да избягам от съучениците ми, когато ме обиждаха, но сега съм приятел с всички тях, именно заради книгите”, споделя Никола.

И още в новия брой на вестник ГЛАС:
- Сортовете на Добруджански земеделски институт – Генерал Тошево, заемат 68% от сортовата структура в страната. Продължаваме представянето на Института, който през месец юни ще отбележи 80 години от създаването на земеделската наука в Добруджа.
- Двама нови съветници положиха клетва в Община Добричка. ОИК трябва да изпитва неудобство, че пренебрегна решение на Административния съд, заяви кметът Соня Георгиева.
- Пожар, предизвикан от съседи, превърна в пепелище красивата къща на майстора дърворезбар Койчо Колев в Одринци.

На спортната страница: Тенис клуб „Добруджа“ ще открие сезона с два атрактивни турнира на своите кортове през април, съобщи Юри Дойчев – председател на Управителния съвет и главен треньор на клуба. В интервю за медийна група „Добруджа“ той сподели какво предстои за отбора и лично за него през тази година.
 
И още във вестник ГЛАС: 
най-актуалните малки обяви, полезна информация, седмичен хороскоп, забавни страници, седмична прогноза за времето.

Коментирайте
Подобни новини
Утре награждават победителите от Ученическите игри в Добрич
Утре награждават победителите от Ученическите игри в Добрич
Награди за изпълнителите на Студио „Сарандев“ от национален конкурс в Шумен
Награди за изпълнителите на Студио „Сарандев“ от национален конкурс в Шумен
Ученици от ПГ по ТОЛП – Добрич с първо място на национално състезание по фризьорство и грим (СНИМКИ)
Ученици от ПГ по ТОЛП – Добрич с първо място на национално състезание по фризьорство и грим (СНИМКИ)
Водните аварии днес
Водните аварии днес



Яндекс.Метрика