04.02.2015 г. 20:36:00 ч.
/
Добруджа и лидерът в Североизточната „В" група Дунав (Русе) завършиха 0:0 в третата контрола на „жълто-зелените" от зимната подготовка.
Русенци започнаха срещата мотивирано и заложиха на преса. Това даде резултат и още в първите минути гостите удариха греда. Добруджа също отговори с греда след удар на Атанас Илиев.
До края на полувремето играта вървеше с разменено надмощие, като липсваха чисти положения пред двете врати.
Още с подновяването на играта Георги Пейчев, който е сред последните попълнения в лагера на Добруджа, стигна до най-чистата ситуация в мача. Левият бек бе оставен сам срещу вратаря от точката на дузпата, но стреля в обсега му и стражът спаси.
В 68-ата минута „жълто-зелените" удариха втора греда. Кристиян Димитров – Кико нацели левия страничен стълб след технично изпълнен пряк свободен удар.
В края на мача русенци можеха да стигнат до победата, след като юношата Мартин Михайлов не успя да изчисти топката, тя попадна в Георги Чакъров, който се засуети и вратарят Димитър Илиев успя да предотврати попадението.
Сред титулярите на Добруджа започнаха последните две попълнения - опитния халф Даниел Генов, който е бивш футболист на Локомотив (София) и Светкавица. Другият новопривлечен е 21-годишният защитник Георги Пейчев, който е юноша на Левски, но е играл в професионалния футбол с отбора на Ботев (Враца), а последно носеше екипа на Монтана.
Контролата поради здравословни причини пропуснаха Филип Филчев и Кристиян Петков – Кико, който лекува разтежение и ще бъде на разположение на Димчо Ненов след седмица.