01.11.2014 г. 13:31:00 ч.
/
Юношите на Добруджа, родени 2001г., загубиха от Левски с 2:10 в мач от 1/8-финал от турнира за Купата на БФС. Мачът, игран на стадиона с изкуствена настилка, предложи много емоции на зрителите, сред които имаше дори родители на деца от столичния тим. Разгромният резултат обаче, не отговаря на показаното от двата отбора на терена. До почивката „сините" водиха с 0:3, но възпитаниците на треньора Венци Желев създадоха няколко чисти голови ситуации, които обаче не успяха да реализират. Освен това след 25-та минута добруджанци останаха с човек по-малко на терена, след като Айхан Мехмед получи червен картон. Още в първите секунди на второто полувреме, след грешка в отбраната на „жълто-зелените", Левски стигна до четвърти гол. Последваха много силни минути за добричките юноши, които успяха да вкарат два гола. В 47-та минута Донко Донков бе точен от дузпа, а две минути по-късно Иван Иванов намали на 2:4. Въпреки численото преимущество на столичани, добричките футболисти продължиха да атакуват и бяха много близо до трети гол. За съжаление при поредната контраатака на сините, попадение падна отново в добруджанската врата – 2:5. Това накара Желев да пусне в игра и останалите момчета от резервната скамейка. Минути по-късно Добруджа остана с 9 души на терена след втори жълт и съответно червен картон за Игбал Ибрям. Това вече окончателно прекърши съпротивата на Добруджа и за 10 минути Левски вкара още 5 гола, за да се оформи крайното 2:10.