3602 ученици от училищата в Добрич, ще получат лента „отличник” и могат да манифестират на празника на Славянската писменост и българската култура и просвета. Градът е пълен с табла на отличници които събират интереса не само на родители и ученици. Най-много отличници - 2309, има сред най-малките от 1- 4 клас, което около 70% от общия брой. Сред учениците от 5 до 8 клас отличниците са 602 деца, което е около 24% от общия брой. В гимназиален етап – 8 до 12 клас, където влизат и абитуриентите, отличниците са 691. Това прави 18% от всички ученици в гимназиален етап, където се отчита ръст сравнение с миналата година отличниците са били 14%.
Общият брой на учениците, които завършват тази година във всички общински , държавни и частни училища на територията на град Добрич е 9382.
Общият брой на учениците, които завършват тази година във всички общински , държавни и частни училища на територията на град Добрич е 9382.















1 USD = BGN
1 GBP = BGN
1 CHF = BGN

