Вече три месеца гаражи пред блок 6 в жк Балик в Добрич се наводняват. По думите на техните собственици, в този период са подавали множество сигнали до ВиК-Добрич, Община Добрич, а дори и до Омбудсмана, но до момента резултат от техните жалби няма. Това споделиха те пред медийна група „Добруджа” и заявиха, че са готови да потърсят правата си по съдебен път. Според живеещите в блока, става дума за спукана тръба, тъй като течащата вода е чиста, а не подпочвена или от отпадни канали.
Проблемът започва преди около три месеца, когато в гаражите на блока започва да избива вода, казва един от потърпевшите - Румен Арнаудов. Всеки ден звъним във ВиК. Оттам просто затварят телефона. Плочките вече се повдигнаха, в гаража има постоянна вода и мухъл, а никой не обръща внимание“, допълва още той.
Собственик на друг от засегнатите гаражи - Николай Димитров, допълва, че лично е посещавал сградата на ВиК-Добрич няколко пъти. По думите му, служител от администрацията запива телефонния му номер и с това всичко приключва. Във връзка със случая е подал и заявление в Община град Добрич, от където пък са му казали да очаква отговор до един месец.
Живко Димитров, който живее в първия вход на блока, допълва, че подобни проблеми в района са се случвали и в миналото, но липсата на трайни ремонти превръща авариите в хронични. Жителите на блока недоумяват защо институциите проявяват такова безразличие, при положение че те редовно плащат своите данъци и сметки.
Репортаж на Даниела Русева и Петър Петров
Проблемът започва преди около три месеца, когато в гаражите на блока започва да избива вода, казва един от потърпевшите - Румен Арнаудов. Всеки ден звъним във ВиК. Оттам просто затварят телефона. Плочките вече се повдигнаха, в гаража има постоянна вода и мухъл, а никой не обръща внимание“, допълва още той.
Собственик на друг от засегнатите гаражи - Николай Димитров, допълва, че лично е посещавал сградата на ВиК-Добрич няколко пъти. По думите му, служител от администрацията запива телефонния му номер и с това всичко приключва. Във връзка със случая е подал и заявление в Община град Добрич, от където пък са му казали да очаква отговор до един месец.
Живко Димитров, който живее в първия вход на блока, допълва, че подобни проблеми в района са се случвали и в миналото, но липсата на трайни ремонти превръща авариите в хронични. Жителите на блока недоумяват защо институциите проявяват такова безразличие, при положение че те редовно плащат своите данъци и сметки.
Репортаж на Даниела Русева и Петър Петров








.gif)







1 USD = BGN
1 GBP = BGN
1 CHF = BGN

