Начало >Добруджа >Общество

ВиК-Добрич става акционерно дружество

11.08.2016 г. 14:46:39 ч.
/
ВиК-Добрич става акционерно дружество
Преобразуването на „ВиК”- Добрич е в процес на действие. Дни наред документите за регистрация на Акционерно дружество „Водоснабдяване и канализация” от „ВиК” ООД изчакваха да бъдат внесени, но причината е чисто техническа обясни управителят на дружеството инж.Петър Калчев. След внасяне на документите в  Агенцията по вписванията, което е станало вчера  предстои  регистрация, до три дни пояснява инж. Калчев. Ще се създаде Борд на директорите.В УС   и Общото събрание право на глас, като акционери ще имат държавното „ВиК” – Бургас с дял от 24,5 %, и държавата -75,5 % . Преструктурирането става по настояване на принципала МРРБ. Бургаското водно дружество придоби дялове , като помогна добричкото ВиК да плати над 3 милиона лв. за ток  през 2012 год.Сега за ток са дължими над 6 милиона лв.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика