Вишеградската четворка поиска реформи в ЕС

21.07.2016 г. 16:43:03 ч.
/
Вишеградската четворка поиска реформи в ЕС
Четирите държави от Вишеградската група - Полша, Унгария, Чехия и Словакия, се обявиха за реформи в Европейския съюз. Това обяви полският премиер Беата Шидло (на снимката) сред среща на премиерите от „четворката“, предаде ТАСС. “Ние се съгласихме, че ЕС е ценност, която трябва не само да защитаваме, но и да променяме, защото ЕС не отговаря на очакванията на европейците“, изтъкна Шидло. Според нея „ЕС трябва да се върне към своите корени, да се съсредоточи върху своите граждани, а не върху институциите." “ЕС трябва да мине през реформи, ние не трябва да се боим от тях”, посочи още Шидло. Срещата на групата започна днес във Варшава.  Както съобщи заместник-министърът на външните работи на Полша Конрад Шиманский, премиерите на Полша, Чехия, Словакия и Унгария Беата Шидло, Богуслав Соботка, Роберт Фицо и Виктор Обран ще обсъдят бъдещето на ЕС по време на разговорите си. Те ще изработят съвместна реакция преди неформалната среща на ЕС, която ще се състои през септември в Братислава.
Снимка:lifebg.net
Източник:actualno.com

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика