Вл. Владимиров: Железницата трябва да стане държавен приоритет

19.12.2014 г. 09:42:00 ч.
/ ИА Добруджа
Вл. Владимиров: Железницата трябва да стане държавен приоритет
Железницата да стане приоритет в транспортната политика на държавата, поиска изпълнителният директор на БДЖ Владимир Владимиров в интервю за ВTV. „Без железница държавата ще има небалансиран пазар", посочи Владимиров. „Не може трупи и метали да се движат с тирове, те трябва да се движат по релси. Да се мисли, че България може да остане без железница, е абсурд", каза Владимиров в коментар на идеята БДЖ да направи собствена автобусна фирма, с която да превозва пътниците по закритите нерентабилни линии. По думите на Владимиров е пресилено да се каже, че БДЖ слиза от релсите или че е пред фалит. „Дали хора от БДЖ ще бъдат съкратени - всичко зависи от бюджета", отбеляза той. Дълговете на компанията са 567 млн. лева. „За никого не е тайна, че автомобилното лоби в България винаги е било много силно, а на железницата - твърде слабо. Г-н Московски винаги е бил защитник на железницата и аз неслучайно приех неговото предложение да се върна в БДЖ", посочи Владимиров. Той каза още, че предпразнично няма да останем без превоз по жп линията, а цените на билетите също няма да поскъпват.

Източник:Агенция "КРОСС"

Коментирайте
Подобни новини
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента



Яндекс.Метрика