Водата в Хасково била една и съща през последните 50 години

22.04.2017 г. 13:35:10 ч.
/
Водата в Хасково била една и съща през последните 50 години
Водата в Хасково е една и съща през последните поне 50 години, разликата е, че преди две години по препоръка на Световната здравна организация беше намален прагът на съответния компонент на уран от 0,6 на 0,3. Забележете, това е препоръчителна норма, заяви пред bTV бившият министър на енергетиката и настоящ депутат от ГЕРБ Делян Добрев.Пробите в Хасково винаги са били ок 0,4 – 0,5 – в рамките на нормата до преди две години, а сега вече – извън нея, посочи гостът.
Той коментира и данните, изнесени от депутата от БСП Елена Йончева, че преди месеци Басейнова дирекция е установила завишени нива на уран във водата в града. "Пробата, за която говори Елена Йончева, е от един кладенец, а Хасково се захранва със 74 кладенеца и сондажа. Има институции, които разследват случая, и ако има виновни, ще ги намерят и ще ги накажат".
Проблемът с урана в Хасково идва от 1946 г., когато започва експлоатацията на урановите находища, посочи той. Според Добрев това е вторият случай, в който някой се опитва да създаде психоза в Хасково. Първият е бил предсказанието за унищожително земетресение на астролога Емил Лещански през 2009 г.

 
Снимка:85.14.28.164
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента



Яндекс.Метрика