ВОЛЕЙБОЛ: България е на полуфинал на европейското U20, Ники Иванов най-резултатен при победата над Испания

03.09.2024 г. 20:31:32 ч.
/
България се класира за полуфинал на Европейското първенство по волейбол за мъже под 20 г. Днес младите „лъвове“ победиха 3:0 гейма (25:18, 25:17, 25:21) отбора на Испания и с шест победи и само една загуба завършиха на първа позиция в своята група. Най-резултатен за българите бе добричлията Николай Иванов, който записа 12 точки. 3 от точките бяха от начален удар, а други две – от блокада.

Момчетата на Мирослав Живков ще се изправят за полуфиналната си битка срещу завършилия на второ място в група I в петък (06.09) от 19:00 ч. българско време. Съперникът на нашите ще стане ясен утре. Вариантите са Украйна и Сърбия, които преди последните мачове заемат второ и трето място в другата група. В нея категоричен лидер е отборът на Франция.

Чехия завърши на второ място в групата на България, като също се класира за полуфиналите.