ВОЛЕЙБОЛ: Данаил Милушев очаква тежък мач със Славия (ВИДЕО)

03.02.2023 г. 11:30:22 ч.
/
Добруджа 07 приема утре Славия, в мач от 13-ия кръг на Евбет Супер волей. Мачът е от 18.00 часа в зала „Добротица“. Преди този кръг двата тима са на последните две места в таблицата. Добруджанци са на 11-о място с 6 точки, а Славия е на последната 12-а позиция с две точки, които са спечели през есента точно срещу Добруджа 07, когато в София домакините победиха с 3:2 гейма.
В лагера на добричкия тим са амбицирани да запишат категоричен успех срещу Славия.
Либерото Николай Тодоров е уверен, че тимът ще запише чиста победа над столичани. Отборът има потенциал, стига да изчистим тези грешки, които правим в почти всеки мач. Проблемът е единствено в нашето игрище, каза Тодоров. По думите му загубата от ЦСКА преди седмица не е развалила настроението в отбора.
Според наставника Данаил Милушев, който днес празнува своя 39-и рожден ден, мачът със Славия ще бъде тежък. Помните какво се случи в мача в София. Това са млади момчета, които се борят за всяка една топка. Трябва да излезем без никакво подценяване и да покажем повече рутина и спокойствие, каза Милушев.
След мача с ЦСКА остана едно разочарование, защото в четвъртия гейм водихме с 5 точки, но не успяхме да затворим гейма и да вкараме мача в тайберк. За съжаление през годината имаме много случаи, в които не успяхме да спечелим нашите ситуации, коментира още Милушев. Той отново повтори, че предстои тежък мач заради нуждата от задължителни три точки. Тези точки са ни нужни, за да натрупаме самочувствие и вяра, каза още треньорът. Той призна, че е очарован от публиката на Добруджа 07, която в тези трудни момента за отбора, не спира да го подкрепя.