ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 не загуби гейм в Габрово

22.02.2015 г. 09:42:00 ч.
/ ИА Добруджа
Отборът на Добруджа 07 (Добрич) се измъкна сух от трудното гостуване в Габрово, след като в мач от 16-ти кръг на Суперлигата се наложи с 3:0 (25:15, 26:24, 25:11) над местния КВК Габрово пред около 250 зрители в зала Орловец.
Мачът бе интересен и от гледна точка на разпределителите, след като двама братя започнаха на този пост в двата отбора: Николай Манчев за домакините и Георги Манчев за гостите.
В първия гейм гостите от Добрич започнаха много уверено и поведоха с 20:12. Това принуди треньорът на Зелените Любо Герасимов да потърси промяна с включването на опитния Димитър Божилов на мястото на Манчев, но добруджанци се пребориха за първия гейм.
Доста оспорвана бе втората част, като гостите отново стигнаха до аванс от 16:13 и 17:15 след това. В този момент обаче съдията показа жълт картон на Венци Рагин от гостите при една спорна ситуация на мрежата, а домакините показаха характер и изравниха до 17:17. След това и повеждаха на два пъти, но играчите на Добруджа успяха да се преборят и за този гейм и след 26:24 поведоха с 2:0 гейма.
С аванс от два гейма, гостите направиха разлика в третия и не изпуснаха повече контрола, за да запишат важни три точки.
За Добруджа това бе десета победа от началото на първенството и вече има актив от 31 точки и два мача по-малко. КВК Габрово записа 15-та загуба и остава на предпоследното място с 6 точки.

Източник:Световна здравна организация