ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 отстъпи на Берое на старта на сезона в Efbet Супер Волей (ВИДЕО)

19.10.2024 г. 20:58:22 ч.
/
Добруджа 07 загуби от Берое (Стара Загора) с 1:3 (27:25, 16:25, 19:25, 22:25), в мач от първия кръг на новия сезон в Efbet Супер Волей. Мачът в зала „Добротица“ предложи доста емоции на феновете, но за съжаление добруджанци загубиха, след като в третия и четвъртия гейм допуснаха неточности в заключителните минути.

Гостите започнаха силно първия гейм и успяха да натрупат преднина от няколко точки. В средата на гейма добруджанци успяха да стопят разликата и играта вървеше точка за точка. В самия край на първата част треньорът на гостите Мирослав Живков изрази бурно недоволството си срещу съдийско решение, навлизайки в игралното поле. Според новите изисквания това се наказва с червен картон и съответно точка за противника. Това помогна на Добруджа 07 да обърне нещата в своя полза и след това да спечели с 27:25.

През втората част заралии бяха категорични и нито за миг не позволиха на добричкия тим да се доближи – 25:16.
В третия гейм играта вървеше сравнително равностойно до 18:18. След това гостите реализираха 5 безответни точки, с което те без проблеми затвориха гейма с 25:19.

Четвъртата част бе копие на третата, като отново преломният момент дойде след 18:18. Тогава старозагорци отново направиха серия от 4 точки и въпреки опитите на добричките волейболисти да стопят тази разлика, отстъпиха с 22:25, с което и мача с 1:3 гейма.

Най-резултатен за Добруджа 07 беше Цветелин Цветанов с 16 точки ( 1 ас, 2 блока). 13 точки реализира Мирослав Градинаров.