ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 отстъпи на ЦСКА в зрелищен мач (ВИДЕО)

28.01.2023 г. 21:46:10 ч.
/
Добруджа 07 отстъпи на ЦСКА с 1:3 гейма (19:25, 18:25, 27:25, 22:25) в мач от 12-и кръг на Ефбет Супер Волей, игран в зала "Добротица". Първият официален мач за годината за добруджанци, предложи много емоции на феновете, изпълнили залата. Освен „жълто-зелената“ агитка, колорит внесоха и феновете на армейците. Емоциите по трибуните се пренесоха и на полето и на няколко пъти прехвърчаха искри между състезатели на двата отбора.
Гостите от София стартираха силно мача и след силна игра в защита и по-малко грешки в атака, успяха да спечелят първата част с 25:19. Вторият гейм ситуацията се повтори и гостите направиха резултата 2:0 гейма.
Третата част състезателите на Данаил Милушев заиграха с по-освободено и резултатът не закъсня – след като водиха почти до края на гейма, се стигна до изравняване. Все пак с подкрепата на публиката, успяха да затворят гейма с 27:25.
В четвъртия гейм домакините стартираха изключително силно и поведоха с 6 точки, като запазиха сериозния аванс до средата на гейма. След 15:9 армейците започнаха да топят преднината. След 22-а точка двата тима бяха равностойни, столичани обаче успяха да излязат от ситуацията и затвориха гейма и мача в своя полза.
 Добруджа 07 остава на 11-а позиция с 6 точки, а ЦСКА запази второто си място, като вече има 28 точки в актива си. В следващия кръг, на 4 февруари Добруджа 07 ще е домакин на Славия.

Във видеото можете да чуете мнението на Жулиен Георгиев.