ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 победи румънски тим в контрола (ВИДЕО)

07.01.2023 г. 15:10:52 ч.
/
Добруджа 07 започна с победа 2023 г. Добричкият тим победи Общински спортен клуб Констанца (Румъния) в контролна среща, играна днес в зала „Добротица“. Двата клуба се бяха договорили за изиграването на 4 гейма. Резултатът от тях е 3:1 (25:21, 25:19, 25:21, 18:25). Добруджа 07 показа добра игра и спечели първите 3 гейма, като отстъпи в допълнителната четвърта част. В нея наставникът на домакините Данаил Милушев пусна в игра почти всички налични състезатели. Единственият, който не се появи в игра бе центърът Дамян Огнянов.
Стана ясно, че тимът е напуснат от Мариян Наков, който през есента бе резерва на диагонала Жулиен Георгиев. Старши-треньорът Данаил Милушев се надява до края на трансферния прозорец да успеят да намерят човек на поста, но призна, че ще доста трудно.
До първия официален мач за година – срещу ЦСКА на 28 януари, Добруджа 07 ще изиграе няколко контролни срещи. Следващата седмица са насрочени два спаринга с варненския Черно море. Предварителната уговорка е до подновяването на шампионата двата тима да се срещнат отново.

За провеждането на днешния мач с елитния румънски тим, е съдействал бившият волейболист на Добруджа Милен Узунов, който от години живее в Констанца. Днес той присъства в зала „Добротица“.  Във видеото ще чуете какво споделиха той и наставникът на Добруджа 07 Данаил Милушев.