ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 взе два гейма на Марек в Дупница

03.11.2014 г. 08:44:00 ч.
/ ИА Добруджа
Волейболистите на Добруджа 07 отстъпиха с 3-2 гейма при гостуването си на Марек Юнион Ивкони (Дупница) в среща от третия кръг на Суперлигата при мъжете, информират от пресцентъра на клуба от Добрич. Двубоят се игра в спортната зала в Сливница, където шампионите посрещат гостуващите отбори през есенния полусезон. Националният първенец стигна до успеха след обрат, след като възпитаниците на Мирослав Живков поведоха с 1-2 гейма 22-25, 25-20 и 21-25. В четвъртата част възпитаниците на Найден Найденов надделяха с 25-20 и така изпратиха победителя в срещата да се реши след тайбрек, в който добруджанци започнаха добре с 4
последователни точки. До първото техническо прекъсване домакините
наваксаха изоставането си и поведоха с 8-7. При 10-10 имаше спорна ситуация, в която съдиите отсъдиха точка в полза на Марек, въпреки претенциите на играчите на Добруджа 07. Тайбрекът завърши 15-10 в полза на дупничаи, а с това те спечелиха трудно срещата с 3-2 гейма.
Най-резултатни в мача с по 20 точки бяха Ангел Велков от тима на Марек и Костадин Стойков от Добруджа 07. 19 точки за добричлии реализира другото ново попълнение Димитър Маринков. За възпитаниците на Мирослав Живков това бе първо поражение в елитната група, но в трети пореден мач те печелят точков актив. Това им отрежда
трето място във временното класиране. В следващия кръг на 8 ноември от 18 часа Добруджа 07 посреща втория в таблицата Пирин (Разлог).