ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 запази мястото си в Ефбет Супер волей след победа над Хебър (ВИДЕО)

16.03.2024 г. 22:28:04 ч.
/
Добруджа 07 извоюва оставането си в Ефбет Супер волей, след като победи Хебър с 3:1 (18:25,25:18,25:17, 25:18) в мач от последния 22-и кръг на редния сезон, който се игра тази вечер в зала „Добротица“. Така добричлии завършват на девето място в крайното класиране на редовния сезон със седем победи, 15 загуби и 21 точки. Успехът ги изкачи едно стъпало нагоре и те се спасиха от участие в плейаут.
Тимът на Хебър записа 16-а загуба, като с 20 точки завършва на десета позиция, като също се спасява от плейаут за сметка на Марек.

Добруджанци започнаха нервно мача и позволиха на Хебър да вземе инициативата и да спечели първата част. С подкрепата на публиката и с много по-силна игра промениха събитията на полето. В следващите три части те бяха категорични и спечелиха мача след пълен обрат за крайното 3:1 гейма.

Най-резултатен за Добруджа 07 бе Маркус Уускари, който завърши с 28 точки. Николай Иванов реализира 25.
Във видеото можете да чуете мнението на либерото Самуил Василев.