ВОЛЕЙБОЛ: Нефтохимик ще бъде съперник на Добруджа, бургазлии биха ЦСКА с 3:0

18.03.2015 г. 19:41:00 ч.
/
Нефтохимик 2010 (Бургас) ще бъде съперник на Добруджа 07 в полуфиналните плейофи от Суперлигата. Тази вечер бургазлии прегазиха като гост ЦСКА с 3:0 (25:15, 25:22, 25:21) гейма в третия решителен мач от 1/4-финалите.
Така Нефтохимик направи обрат в серията и с 2:1 победи се класира за полуфиналите, където вече чака победителят от редовния сезон Добруджа 07.
В полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача. Първите две срещи между Добруджа 07 и Нефтохимик по предварителна програма трябва да се играят на 23 и 24 март (понеделник и вторник) от 18.00 часа в зала "Добротица".
Mачовете в Бургас са насрочени за 28, 29 март, а ако се стигне до пети мач, то той ще се играе на 1 април.
Припомняме, в  редовния сезон Добруджа 07 се наложи над Нефтохимик и в двата мача с 3:1 гейма.

Ръководството на ВК Добруджа 07 е депозирало молба в БФ Волейбол за преместване на първите два мача с ден по-рано, поради провеждането на Пчеломания в зала Добротица от 26 до 28 март.
Ако от федерацията уважат молбата и Нефтохимик се съгласи, то първата среща ще е в неделя, 22 март, а втората в понеделник- 23 март. Решението се очаква утре.