Начало >Добруджа >Общество

За налягането на водоподаването е отговорен единствено операторът

19.03.2019 г. 13:49:24 ч.
/
За налягането на водоподаването е отговорен единствено операторът
Граждани на Добрич и журналисти си задават въпроса защо налягането на водоподаването не е еднакво за различните райони на града. Отговор днес на поредната пресконференция във връзка с изпълнение на „Интегриран проект за подобряване на водния сектор в гр. Добрич“, даде ръководителят на проекта инж.Живко Неделев. „До нас също достига информация, че на въпрос за налягането  се дават отговори, за зависимост от Водния цикъл. Не съм чувал официално, операторът-ВиК  да е казал, че  вината е във Водния проект. Крайно време е да стане ясно на всички, че този който  водоснабдява населеното място е операторът“ ВиК“ АД-Добрич.Никой друг няма право да се меси в тяхната работа. Има си закони в тази държава и те трябва да бъдат спазвани. Дори и по време на строителството операторът е този който отговаря за водоподаването, никога не е бил изпълнителят на проекта, нито пък възложителят на СМР“.Не бива да се спекулира по темата, изтъкна инж.Неделев. Почти 100% мрежата която е поставена е в експлоатация и операторът трябва да си преразгледа системата и да нормализира водоподаването там където  има нарушения.Операторът е този, който експлоатира цялата мрежа, помпени станции, денонощни изравнители и изобщо системите на водното дружество.

Коментирайте
Подобни новини
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Времето на 25 юни
Времето на 25 юни
ПМГ „Иван Вазов“ организира Лятна академия за бъдещи петокласници
ПМГ „Иван Вазов“ организира Лятна академия за бъдещи петокласници
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика