Начало >Добруджа >Общество

За втори път Добрич с награда „Зелен град”

10.04.2019 г. 15:17:02 ч.
/
За втори път Добрич с награда „Зелен град”
Добрич бе обявен за "Зелен град на 2018 година". Днес бяха връчени традиционните награди в класацията на Дарик радио, като наградата за Добрич бе връчена на кмета Йордан Йорданов от министъра на околната среда и водите Нено Димов. 
Приемам тази награда от името на всички мои съграждани и като отговорност, заяви след получаването на приза Йорданов, като заяви, че в момента общината работи по проект за зелен кадастър, който ще реши дългогодишни проблеми. С реализацията на големи благоустройствени проекти, не означава, че като премахнем едно дърво, ние нарушаваме зелената система. Напротив, когато се налага да премахнем някъде растителност, я удвояваме на места, където ефектът може да се усети, каза Йорданов.
Най-добър град за живеене стана Русе. Добрич получава приза за втори път.

снимки: кадри Дарик радио

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика