Начало >Добруджа >Регионални

Забраняват паша в горите на община Добричка

12.02.2016 г. 12:11:26 ч.
/
Забраняват паша в горите на община Добричка
Заповед  за забрана на паша в горски територии е издал в началото на седмицата кметът на община Добричка  инж.Тошко Петков. Кметовете и кметските наместници от общината са задължени  до 26 февруари ,  да информират населението по селата, за забраната селскостопански животни да влизат в горите.Документът ще баде предоставен и на Регионалната дирекция по горите и Регионалната инспекция по околна среда   и води-Варна.Основната цел е да се съхранят полезащитните горски пояси в най-голямата община,  да се изпълнят разпоредбите на Закона за горите. Контролът по изпълнение на заповедта е възложен на зам.кмета Илдъз Юнус.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
ОУ „Христо Смирненски“ – гр. Ген. Тошево успешно реализира проект „CHANGE“ – „Да изберем здравето и природата за глобална защита“
ОУ „Христо Смирненски“ – гр. Ген. Тошево успешно реализира проект „CHANGE“ – „Да изберем здравето и природата за глобална защита“
Малки и големи се изявиха на сцената 13-ия Еньовски събор „Край язовир Дрян“ (СНИМКИ)
Малки и големи се изявиха на сцената 13-ия Еньовски събор „Край язовир Дрян“ (СНИМКИ)
Добрички общински съвет ще заседава на 24 юни
Добрички общински съвет ще заседава на 24 юни
Експозицията „Добруджанска младоженческа стая“ в „Двореца“ посрещна първите си посетители
Експозицията „Добруджанска младоженческа стая“ в „Двореца“ посрещна първите си посетители



Яндекс.Метрика