Начало >Добруджа >Криминални

Задържаха софиянец в опит за даване на подкуп на областния управител на Добрич

12.05.2026 г. 16:01:59 ч.
/
Задържаха софиянец в опит за даване на подкуп на областния управител на Добрич
44-годишен мъж от София е задържан при опит за даване на подкуп на областния управител, съобщават от МВР. Арестът е извършен вчера около 18:30 часа в Добрич.

От бюлетина на МВР става ясно, че Преди дни в полицията е постъпил сигнал от областния управител на Добрич, който съобщил, че спрямо него се прави опит да бъде оказано влияние при вземане на решение в качеството му на длъжностно лице, заемащо отговорно служебно положение.

При проведените действия по разследването мъжът е задържан в момент на предаване на паричната сума. Иззети са множество документи, свързани със случая, както и парите, които са приложени към материалите по разследването.

По първоначална информация подкупът е бил предназначен за придобиване на стотици декари земеделска земя в землището на Каварна.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 304а от Наказателния кодекс. Уведомена е Окръжната прокуратура, а работата по случая продължава.

Коментирайте
Подобни новини
Кола се преобърна снощи на булевард в Добрич
Кола се преобърна снощи на булевард в Добрич
Задържаха двама за кражба на телевизор и аудиотехника от жилище в Каварна
Задържаха двама за кражба на телевизор и аудиотехника от жилище в Каварна
Задържаха 33-годишен мъж при акция срещу наркотиците в Добрич
Задържаха 33-годишен мъж при акция срещу наркотиците в Добрич
Трима  задържани за притежание на наркотици в Добрич за денонощие
Трима задържани за притежание на наркотици в Добрич за денонощие



Яндекс.Метрика