Загуба в последния кръг лиши Момчил Петков от медал на Световното първенство

31.08.2017 г. 20:23:54 ч.
/
Момчил Петков загуби от руснака Володир Мурзин в последния кръг на Световното първенство и остана на 10-то място в крайното класиране на шампионата на планетата, който се провежда в Покос де Калдас, Бразилия. Състезателят на добричкия клуб "Енергия 21", събра  7,5 точки при момчетата до 12 години след 11 изиграни срещи. Толкова имат всички шахматисти до шестото място, но заради разлика в рейтинга, момчето от Добрич, остана на 10-та позиция. Благодарение на победата си над Момчил, руснакът, който преди срещата имаше равен брой точки с нашето момче, спечели бронзовия медал. Момчил приключи надпреварата със 7 победи, едно реми и три загуби. Въпреки че не успя да стигне до медалите, постижението на Момчил на Световното първенство е повече от успешно.
Снимка:dobrudjabg.com