Заловиха 33 нелегални емигранти на "Дунав мост"

19.10.2014 г. 14:49:00 ч.
/ ИА Добруджа
Заловиха 33 нелегални емигранти на "Дунав мост"
 
30 сирийци и трима иракчани, скрити в камион, са задържани на ГКПП "Дунав мост", съобщиха от Гранична полиция-Русе. Kамионът с турска регистрация, пътуващ транзитно за Финландия, бил спрян на граничния пункт в събота. Шофьорът - турски гражданин, превозвал по документи части за лентови транспортьори. Проверка с уред "газ-анализатор" в товарната част на возилото, показала високи стойности на въглероден двуокис. След като ремаркето било "разпломбирано", в него били открити емигрантите. Сред сирийците имало три жени и трима непълнолетни. Няколко часа по-късно, отново на ГКПП "Дунав мост", граничните полицаи задържали още трима сирийци, които пътували с такси до Букурещ. Те представили шведски лични документи, преотстъпени от други лица.
Броят на заловените нелегални емигранти, опитали да преминат ГКПП "Дунав мост", от април досега, е повече от 200.

Източник:Народно събрание

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика