Заляха българка с киселина в Индия

13.11.2015 г. 14:21:22 ч.
/
Заляха българка с киселина в Индия
Българска гражданка е била залята с киселина в Индия. Жената е от Варна и е на туристическа обиколка в Индия. Инцидентът е станал в град Варанаси в щата Утар-Прадеш. По данни на полицията в Индия, пострадалата е Дария Юриева. Тя е родена през 1992 г. в град Варна. Младата жена е била във Варанаси от около три месеца, съобщава БГНЕС.
Заподозряният за нападението е задържан. По първоначална информация мъжът е роднина на собственика на апартамента, който Юриева е ползвала под наем. "Проучваме версията, че нападението може да е изцяло на с*ксуална основа", съобщиха още от полицията.
Индия е призната за най-опасната дестинация за жените-туристи. Това сочи класация, изготвена от The Daily Mail. Тя се прави всяка пролет, а последната бе публикувана в онлайн изданието на медията през месец март тази година.
Според изданието Индия е оглавила първото място в антирейтинг класацията, заради голямата честотата на случаите на насилие и изнасилване на жени-туристи от страна на местни жители.
Снимка:www-tc.pbs.org
Източник:Blitz.bg

Коментирайте
Подобни новини
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи



Яндекс.Метрика