Зам.-кметът Росица Йорданова се срещна със Спортист №1 на Добрич Станимира Петрова

06.01.2023 г. 12:47:07 ч.
/
Заместник-кметът на Община Добрич Росица Йорданова се срещна със Спортист №1 на града за 2022 г. - боксьорката Станимира Петрова. Тя и нейните треньори Петър Лесов и Веселин Марков благодариха за доброто партньорство между Община Добрич и Спортен клуб по бокс „Добруджа“.

В срещата участваха още председателят на Общински съвет - Добрич Нивелин Радичков и заместник-председателят на комисията „Спорт и младежки дейности“ Петър Петров. Росица Йорданова поздрави талантливата спортистка и й пожела нови спортни победи.

Станимира Петрова събра най-много точки в традиционната анкета на Община Добрич за "Най-добър спортист“ за 2022 г.

През миналата година Станимира Петров спечели бронзов медал на Европейското първенство по бокс за жени, а на световното достигна до ¼-финал. Тя записа и множество първи места – на държавните първенства, на Купа България, Купа „Странджа“, на турнири в Сърбия и Финландия.

Станимира Петрова е участвала на две Олимпиади - в Рио де Жанейро и Токио. Тя е ставала световна и европейска шампионка за жени.