Започна евакуацията от сирийския град Дарая

26.08.2016 г. 16:46:12 ч.
/ ИА Добруджа
Започна евакуацията от сирийския град Дарая
Цивилни и бойци на бунтовниците започнаха да напускат сирийския град Дарая, след като бе постигната сделка за прекратяване на четиригодишната правителствена обсада.
Първите автобуси напуснаха града, намиращ се близо до столицата Дамаск, придружавани от линейки и автомобили на Червения полумесец, съобщава Би Би Си.
Бойците на бунтовниците трябва да отидат до държания от бунтовниците град Идлиб, а цивилните ще бъдат отведени до правителствени заслони. Сирийската армия обгради Дарая през 2012 г., като цивилните получиха хуманитарна помощ единствено през юни.
Сирийска държавна медия съобщава, че 700 въоръжени мъже и 4000 цивилни ще бъдат евакуирани като част от споразумението.
Първият автобус, напуснал града, транспортирал основно деца, жени и възрастни хора, допълва Агенция „Франс прес”.
От офиса на специалния пратеник на ООН за Сирия Стефан де Мистура прозвуча нотка на предпазливост, като заявиха, че е особено важно хората в Дарая да бъдат защитени при всяка евакуация, която се провежда. Освен това тя трябва да става доброволно.  
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика