Начало >Добруджа >Общество

Започна тридневният Фестивал на занаятите и изкуствата - Добрич (ВИДЕО)

04.10.2025 г. 12:19:15 ч.
/
Започна тридневният Фестивал на занаятите и изкуствата - Добрич (ВИДЕО)
Над 50 са участниците в седмото издание на Фестивала на занаятите и изкуствата – Добрич, които се включват от 30 населени места. То беше открито днес от зам.-кмета на община град Добрич Павел Павлов.Той благодари на всички и отбеляза, че когато едно събитие, се повтори няколко пъти, доказва, че има смисъл.
Следващите три дни площад „Свобода” в Добрич се превръща отново в център на българското изкуство, занаятчийство и традиции.
Фестивалните дни ще бъдат изпъстрени с музикални прояви, различни работилници и демонстрации, предствящи  света на занаятите и изкуствата. Работилници за деца и възрастни ще дадат възможност на всеки, който желае, да се опита да тъче на стан, да пробва сапунджийство, стъклопис, декупаж, и дори писане с глаголица.Програмата предвижда и атрактивна демонстрация на майстори-ножари.
Организатор на събитието е Фондация „Добруджа – история, традиции, култура“. То се релазира с подкрепата на Община град Добрич.
С думи на благодарност към участниците се обърна и председателят на Фондацията-Пепа Рашева. Тя благодари на тези, които поддържат българските традиции и на община град Добрич, която подкрепя инициативата от 2022 година.

Репортаж на Даниела Русева и Стефан Калев

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни



Яндекс.Метрика