Начало >Добруджа >Общество

Започват глоби за търговци без обозначени цени в левове и евро

08.10.2025 г. 09:42:42 ч.
/
Започват глоби за търговци без обозначени цени в левове и евро
От днес ще се налагат глоби на търговци, които не са обозначили на етикет цените на стоките и услугите в левове и в евро. Те трябва да бъдат изписани с еднакъв шрифт, размер и цвят, за да не се въвеждат потребителите в заблуждение.

Касовите бележки също трябва да показват двойно обозначение - в левове и евро. 

При неспазване глобата е в размер от 50 до 400 лева при повторно нарушение.

Коментирайте
Подобни новини
Над 1 700 евро са събрани на Еньовден в подкрепа на образователен център в ЕК „Стария Добрич“
Над 1 700 евро са събрани на Еньовден в подкрепа на образователен център в ЕК „Стария Добрич“
Национален протест за достойно майчинство ще се проведе  на 1 юли в Добрич
Национален протест за достойно майчинство ще се проведе на 1 юли в Добрич
Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ приключи сезона с отлична оценка (ВИДЕО)
Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ приключи сезона с отлична оценка (ВИДЕО)
Безплатни консултации и информационни материали  в Добрич в Деня за борба с наркотиците
Безплатни консултации и информационни материали в Добрич в Деня за борба с наркотиците



Яндекс.Метрика