Започват консултации за назначаване на зам-министри и областни управители

10.11.2014 г. 09:30:00 ч.
/ ИА Добруджа
Започват консултации за назначаване на зам-министри и областни управители
Партиите, които участват или подкрепят кабинета на Бойко Борисов, ще започнат консултации за разпределяне на втория ешалон на властта - зам. министерските постове.
Всеки от министрите има свободата да предложи своите заместници, но финалното решение ще е на премиера Бойко Борисов. По-големи екипи засега е планирано да има в министерсвата на вътрешните работи, на финансите и на труда и социалната политика.
Възможно е да има и промяна в плана, тъй като на среща в понеделник коалиционните партньори ще обсъдят дали да има назначения и на партиен принцип, т.е. ако министърът е от Реформаторския блок, сред заместниците му задължително да има и човек, излъчен от ГЕРБ.
По първоначална информация във всеки министър трябваше да предлага министри от партията, чиято квота е и самият той. В коалиционното споразумение е записано пък, че шефът на ведомството сам предлага заместниците си, а окончателната дума е на премиерът.
Разговори предстоят и за това дали областните управители ще се назначават на квотен принцип.

Източник:Община ДОБРИЧ

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика