Заради снега: Усложнена обстановка по пътищата

04.01.2016 г. 09:00:38 ч.
/
Заради снега: Усложнена обстановка по пътищата
Обилният снеговалеж пред последните дни предизвика редица проблеми по пътищата в страната, налагайки въвеждането намножество ограничения. Усложнена остава обстановката в Северна България.
В първия работен ден от новата година движението по автомагистралите е без ограничения. Изключение има на отсечката от магистрала „Хемус“ между Варна и Белокопитово, в посока от Варна до София, където е забранено движението на превозни средства над 12 т.
Затворени обаче са „Върбишкия”, „Златишкия” и „Троянския” проходи.
През проходите „Рожен” и „Превала” всички превозни средства трябва да се движат с вериги, а камионите без ремаркета и полуремаркета. През „Петрохан” е забранено движението на камиони над 12 т.
Остават ограниченията за камиони и в областите Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Шумен. От Агенция „Пътна инфраструктура” съобщиха за Нова ТВ, че в момента трасетата се обработват със соли и химикали. 
Автомобилите да се движат с вериги и подготвени за зимните условия по пътищата на страната, призовават от АПИ.
Намалена е видимостта поради мъгла до 50 м в района на Гоце Делчев и Кладенец в област Плевен. До 100 м е видимостта в района на Котел и Нова Загора. През нощта само на територията на Шумен са били затворени всички пътища за всички автомобили.
През нощта на територията на София са работили около 185 снегопочистващи машини, съобщи столичният кмет Йорданка Фандъкова.
От АПИ очакват и следващата нощ да е много тежка.
Снимка:abicrawley.files.wordpress.com
Източник:Vesti.bg

Коментирайте
Подобни новини
С над 1 млрд. евро от бюджета на МРРБ и от ББР се предвижда да се финансират общински проекти  през 2026 г.
С над 1 млрд. евро от бюджета на МРРБ и от ББР се предвижда да се финансират общински проекти през 2026 г.
До края на септември ще бъде определена минималната работна заплата за 2027 г.
До края на септември ще бъде определена минималната работна заплата за 2027 г.
Средната работна заплата за второто тримесечие е 1444 евро
Средната работна заплата за второто тримесечие е 1444 евро
Радев: Шокиращо е, че има политици и инфлуенсъри, които се опитват да печелят дивиденти от убийството в Пловдив
Радев: Шокиращо е, че има политици и инфлуенсъри, които се опитват да печелят дивиденти от убийството в Пловдив



Яндекс.Метрика