Злато, сребро и бронз за СКГ „Алексия“ от Международен турнир ”Gymnastics For All Challenge Cup“

09.07.2024 г. 10:42:50 ч.
/
Три медала спечели Спортен клуб по гимнастика „Алексия“-Добрич, от проведения в София първи по рода си Международен турнир ”Gymnastics For All Challenge Cup“. Събитието бе организирано от Българската федерация по художествена гимнастика. Официален старт бе даден от вицепрезидента на федерацията Невяна Владинова.
В надпреварата се включиха 69 формации от 44 спортни клуба. СКГ “Алексия” участва с 28 състезателки, като обединеният отбор на девойки и жени спечели златните медали, а при децата (10-12 и 8-10г.) клубът спечели сребро и бронз.

В предстоящите дни четири отбора на СКГ “Алексия” ще мерят сили в паралелно провеждащите се: Държавно Отборно Първенство по естетическа гимнастика, трети Международен турнир “Балканиада” и МТ “Bulgarian Open”, където се очакват изпълненията на 66 отбора от 10 страни.