Начало >Добруджа >Регионални

Зърнопроизводители излизат с техника на протест край Кардам

07.04.2023 г. 08:51:14 ч.
/
Зърнопроизводители излизат с техника на протест край Кардам
Българските зърнопроизводителите отново излизат на протест срещу безмитния внос на евтино украинско зърно у нас. С тежка техника земеделците ще блокират северната ни граница на две места - при Русе и Кардам. По този начин родните зърнопроизводители ще подкрепят румънските си колеги, които излизат днес на национален протест.  Румънците ще бъдат съответно край граничните пунктове Негру вода и Гюргево. 
Началният час е 10:00, а действията са координирани съвместно с румънските земеделци.
Наличността на зърно по складовете в България със залежала  нереализирана земеделска продукция на стойност 3,5 млрд. лв. е големият ни проблем. Това е стока, на която няма да бъде платен данък печалба, т. е. ще бъде ощетен и държавният бюджет, коментира преди дни за радио „Добруджа“ председателят на Добруджанския съюз на зърнопроизводителите Радостина Жекова.

Тя добави, че след 2 месеца в южна България ще се жъне пшеница, а след още няколко месеца ще се прибира и слънчоглед. Ако в кратки срокове не се продаде стоката от складовете, няма къде да се прибере новата продукция.

Коментирайте
Подобни новини
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати
12-ото издание на Националния фестивал на лавандулата е днес в Генерал Тошево
12-ото издание на Националния фестивал на лавандулата е днес в Генерал Тошево
Над 2 500 изпълнители ще се включат днес в събора „Песни и танци от слънчева Добруджа“ край село Дебрене
Над 2 500 изпълнители ще се включат днес в събора „Песни и танци от слънчева Добруджа“ край село Дебрене
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево



Яндекс.Метрика